Byttedag 12.november

Eva Aasebø
18.10.2017
​Eirik Brandsdal har ryddet i boden sin og selger utstyr på Langsetløkka denne dagen. Kommer du?

​Blant klubbens mange skiløpere finnes det mye bra skiutstyr som er fravokst og som kan komme nye skiløpere til gode. Ski, støvler og staver som er brukt noen sesonger behøver ikke å ha dårligere egenskaper enn det som kjøpes i butikken, og det kan være mye penger å spare. Kjelsås oppfordrer alle foreldre til å ta en gjennomgang av fjorårets utstyr og ta med det som ikke lenger skal benyttes til Langsetløkka søndag 12.november. Sjekk samtidig behovet for kommende sesong, og noter deg hva du selv er på jakt etter. Til dere som ønsker å selge ski er det lurt å skrive på ca vekt på løperen som sist brukte skiene.

Prinsippet er enkelt, selger og kjøper møtes og avtaler pris. Kyndig veiledning blir gitt av ekspertisen i langrennsgruppa for de som måtte ønske det. Det lages et skjema hvor selger kan fylle inn kontaktdata og nøkkelopplysninger om utstyret. Ingen gebyrer eller andre avgifter. Det er avtalt pris mellom selger og kjøper som gjelder. For oppgjør på stedet anbefales VIPPS (last ned app eller se www.vipps.no).

I tillegg til bruktsalg vil vi holde et kort foredrag om valg av utstyr til barn og det vil bli smørekurs.

9:30 - 9.45          Oppmøte og innlevering av utstyr           

10:00-12:00         Kjøp og salg

10:00 - 10:15      Tips - Hvordan velge riktig utstyr?

11:00 - 11:30     Smørekurs for nybegynnere og viderekommende

12:00                    Avslutning og henting av utstyr som ikke er blitt solgt

Det blir salg av vaffel, saft og kaffe.

Eirik Brandsdal kommer med utstyr han ønsker å selge. Kommer du?

Se invitasjonen her:

Velkommen til Langsetløkka 12.november!